Visita tribal d'Odisha

contacti'ns

Ja saps, 29% de la població d'Odisha és tribal? Si sou una de les persones, a qui els agrada conèixer gent nova i descobrir noves cultures, l'Odisha Tribal Tour de Sand Pebbles és la vostra opció personal. Amb 62 diferents tribus per explorar, el recorregut tribal d'Odisha se centra en les tradicions antigues, la cultura indígena i els pobles tribals. Descobriu un viatge inconcebible per als llocs tribals, amb Odisha Tribal Tour, que ofereix Sand Pebbles i té una perspectiva propera de la societat i els costums de llarga data. Passar una tarda, mentre la gent tribal balla a les melodies de Dhemsa, pot ser una experiència real. També podeu gaudir del mercat setmanal a les ciutats tribals amb el nostre recorregut tribal Odisha.

Prepareu-vos per emprendre un viatge, molt més enllà de la vostra imaginació i observeu la rica cultura i convencions d'una antiga Odisha i teniu una experiència extraordinària i inoblidable. Desafíeu-vos en una aventura que no només us proporcionarà una experiència de viatge de tota la vida, sinó també una experiència d'aprenentatge. El Tour Tribal Village combina natura, paisatges, folklore, cerimònies, danses, rituals, art, manualitats i contes. La petita colònia de persones, que es coneixen com a tribus, sempre tenen curiositat sobre els metropolitans i viceversa.

Pedres de sorra'Odisha Tribal Tour ofereix paquets turístics Odisha Tribal i Odisha Village Tour, que us configuraran en un viatge d'aventura.

Codi de viatge: 002

Nits 13 / 14 dies

BHUBANESWAR - TAPTAPANI - VISAKHAPATNAM

DIA 01: LLEGADA

Arribada a l'aeroport / estació de tren de Bhubaneshwar i trasllat a l'hotel. Visita a la tarda als temples locals: Lingaraja, Parsurameswar, Mukteshwar, Brahmeswara i Raja-Rani Temples. Pernoctació a Bhubaneswar.

DIA 2: BHUBANESWAR - PIPILI - PURI

Després de l'esmorzar conduïu a Puri visitant Dhauli (Shanti Stupa), Hirapur (temple 64 Yogini), Pipli (poble de treball Applique) i Raghurajpur (Village de pintura). També podeu gaudir dels quadres de Chita a les parets de les cases. Pernoctació a Puri.

DIA 03: PURI - KONARK - PURI

Early Morning visita el Temple Lord Jagannath, el Temple Gundicha i el Temple Loknath. Visita a la tarda al Temple Sun de Konark (també anomenat Pagoda Negra), la Platja Chandrabhaga i els pobles pescadors. Pernoctació a Puri.

DIA 04: PURI - LLAC DE CHILIKA - GOPALPUR

El matí després de l'esmorzar es dirigeix ​​cap a Gopalpur via Barkul. Scenic Chilika apareixerà en el camí proper a Barkul. Visita el llac per veure els pescadors a la pesca buscant gambes, verats i crancs. Continueu a Gopalpur. Pernoctació a Gopalpur.

DIA 05: GOPALPUR - TAPTAPANI - RAYAGADA

Després de l'esmorzar, procedeix a la visita en ruta de Rayagada a la primavera calenta de sofre a Taptapani i als camps de liquidació tibetans de Chandragiri. Pernoctació a Rayagada.

DIA 06: RAYAGADA - PUTASINGH - RAYAGADA

Després d'esmorzar, visiteu el Mercat Tribal de Soura, i després torneu a Rayagada. Pernoctació a Rayagada.

DIA 07: RAYAGADA - KOTHAGARH

Després de l'esmorzar, visiteu les àrees de Tumudibandha per visitar Kutia Kondh Tribes. Mentre tornava la visita al seu mercat a Kotgarh. En el camí, si el temps ho permet, visiteu la Fundició Dhokra i la Joieria Tribal fent un lloc. Pernoctació a Rayagada.

DIA 08: RAYAGADA - JEYPORE

Al matí, després de l'esmorzar, visiteu el mercat tribal Dongria Kondh a Chatikona i, seguidament, conduïu a Jeypore visitant alguns Desia Kondh i Mali Tribes en el camí. Pernoctació a Jeypore.

DIA 09: JEYPORE

Després d'esmorzar, conduïu a Onukudelli per visitar el mercat local més colorit de les Bondes i després visitar les colorides tribus Gadabas i Didayee. Pernoctació a Jeypore.

DIA 10: JEYPORE - KUNDULI - JEYPORE

La matinada procedeix a presenciar el mercat vegetal setmanal tribal més gran de les tribus Sanaparoja i Mali en Kundli 65 KM a través de Sunabeda (és un mercat molt colorit). Després conduïu a Jeypore visitant el Temple Lord Jagannath i el Museu Tribal de Koraput. Pernoctació a Jeypore.

DIA 11: JEYPORE - GUPTESWAR - BALIGAON - JEYPORE

Després de l'esmorzar, conduïu a Gupteswar per visitar el Temple Lord Shiva i algunes tribus Dhruba. A continuació, el seu mercat setmanal a Baligaon. Pernoctació a Jeypore.

DIA 12: JEYPORE - VISAKHAPATNAM

Després d'un esmorzar tranquil, conduïu a Visakhapatnam. Tarda gratuïta a la platja. Pernoctació a Vizag.

DIA 13: VISAKHAPATNAM

Després de l'esmorzar, visita al temple Simhachalam. Resta del dia gratis. Pernoctació a Vizag.

Dia 14: SORTIDA

Després de l'esmorzar, trasllat a l'aeroport / estació de ferrocarril de Vizag per continuar.

Validesa :-( EL PREU DE 1st D'ABRIL - XINXXEMBRE DE SETEMBRE, DE 30TH OCT - 26TH DEC 14 & DESDE 2018TH JAN A 16ST MARX 31)

01N-BBSR, 02N PURI, 01N GOPALPUR, 03N RAYAGADA, 04N JEYPORE, 2N VIZAG

Cost per personaHotel econòmicHotel estàndardHotel de luxeHotel de luxe
02 Persones106500111000122000138200
04 Persones713007590086800103000
06 Persones61700623007330089500
08 Persones67500723008320099400
10 Persones61300659007680093100
Persona addicional amb llit20350258503135045650

Validesa :-( EL PREU DE 1ST OCT - 25TH OCT & DES 15TH DEC 2018 A 15TH JAN 2019)

Cost per personaHotel econòmicHotel estàndardHotel de luxeHotel de luxe
02 Persones127800133200146400165800
04 Persones8550091000104000123600
06 Persones740007470087900107400
08 Persones810008670099800119000
10 Persones735007900092000112000
Persona addicional amb llit24000310003760054700

Hotel a utilitzar: -

LlocHotel econòmicStandard HotelHotel de luxeHotel de luxe
BhubaneswarHotel Sapphire Plaza / SimilarHotel La Franklin / SimilarHotel The CrownLlacuna Mayfair
PuriHotel Naren Palace / SimilarEmpires / Pride Ananya / SimilarHans Co Co Palm / SimilarMayfair Waves
GOPALPURHotel Song of the SeaPanthnivasSwosti Palm ResortMayfair Palm Beach
JEYPOREHola JeyporeHola JeyporeHola JeyporeHola Jeypore
RAYAGADASai internacionalSai internacionalSai internacionalSai internacional
VISHAKHAPATNAMHOTEL AKSHAYA / SIMILARPARC DE GUANYAR / SIMILARDASPALLA / SIMILARNOVOTEL / SIMILAR

NOTA: -
1) Si les habitacions no estan disponibles als hotels esmentats, us proporcionarem els hotels de categoria similar.
2: a l'Hotel Rayagada & Jeypore no hi ha un hotel de luxe i de luxe. Només hi ha categoria estàndard i de pressupost AC / Habitacions similars.

Inclusió: -

Transport segons el programa.
Totes les despeses de pagament, aparcament i conductor.
Impostos interestals i càrrecs per permisos
02-03 Persones Dzire
Persones 04 Etios
06 Persones Innova
08-10 Persones Traveler del temps
Allotjament nocturn AC a Bhubaneswar amb esmorzar
Allotjament de dues noches AC a Puri amb esmorzar
Allotjament nocturn AC a Gopalpur amb esmorzar
Allotjament de tres nits CA a Rayagada amb esmorzar
Allotjament nocturn de quatre nits a Jeypore amb esmorzar
Allotjament nocturn de dues nits a Vishakhapatnam amb esmorzar
Navegació al llac de Chilika Barkul
Caràcters de guia
Tarifes de monuments només per a indis.
GST

Exclusió: -

Principals àpats com el dinar i el sopar.
Tarifes de la càmera.
Despeses relacionades amb la naturalesa personal
Tarifa aèria / tarifa ferroviària, si n'hi ha.
Qualsevol cosa que no s'esmenta en les inclusions

Demaneu una trucada

SOL·LICITI UNA VOLTA DE VOT

Introduïu les vostres dades a continuació per sol·licitar una trucada i tornarem a tocar el més aviat possible.